Results: Freezer 5k February 6, 2011

Wow! Some great times out there today! Did you have a great time running a great time? Please consider membership in the club! It’ll make your next race faster and cheaper. Or, at least cheaper.

Looking for photos? ¬†They’re here.

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace
       1    Mike Coffey                       Carmel  NY             16    26   M       1 Overall    17:23.4    5:36/M
       2    Ash Dean                          Mahopac  NY            25    16   M       2 Overall    17:46.8    5:44/M
       3    Mike Bakker                       Garrison  NY          232    44   M       3 Overall    17:58.2    5:48/M
       4    Paul, Jr. MacKey                  Garrison  NY           81    17   M       1 15-19      18:07.9    5:51/M
       5    Sean Ryan                         Cortlandt Manor  NY   201    13   M       1  0-14      18:12.4    5:52/M
       6    Martin Fitzgerald                 Cortlandt Manor  NY   177    47   M       1 45-49      18:46.1    6:03/M
       7    Aj Guckian                        Poughkeepsie  NY       42    30   M       1 30-39      19:31.6    6:18/M
       8    Mike Owens                        Purchase  NY          176    37   M       2 30-39      19:38.2    6:20/M
       9    Kevin Barrett                     Port Chester  NY      218    53   M       1 50-54      19:41.1    6:21/M
      10    Rob Fauber                        Pelham  NY            188    40   M       1 40-44      19:43.9    6:22/M
      11    Ed Bohl                           Garrison  NY          251    17   M       2 15-19      19:55.8    6:25/M
      12    Andrew Schiffman                  Bedford Hills  NY     126    33   M       3 30-39      19:58.6    6:26/M
      13    John Barti                        Putnam Valley  NY     233    40   M       2 40-44      20:00.4    6:27/M
      14    Paul MacKey                       Garrison  NY           79    47   M       2 45-49      20:15.3    6:32/M
      15    Suzanne Laburt                    Greenwood Lake  NY    213    47   F       1 Overall    20:18.0    6:33/M
      16    Ray Prybylski                     Yorktown Heights  N   238    39   M       4 30-39      20:23.9    6:35/M
      17    Bill Carter                       Thornwood  NY         221    53   M       2 50-54      20:30.3    6:37/M
      18    Scott Mosenthal                   Briarcliff  NY        103    58   M       1 55-59      20:32.3    6:37/M
      19    Patrick Tobin                     Ossining  NY          147    48   M       3 45-49      20:35.3    6:38/M
      20    Thomas Locascio                   Cold Spring  NY        78    52   M       3 50-54      20:36.7    6:39/M
      21    Julie Gillis-Bengyak              Stony Point  NY        39    28   F       2 Overall    20:48.5    6:43/M
      22    Chris Spain                       Katonah  NY           256    54   M       4 50-54      20:49.6    6:43/M
      23    Doug Carter                       Chester  NY           191    57   M       2 55-59      20:50.8    6:43/M
      24    Gregory Doell                     Shrub Oak  NY         234    36   M       5 30-39      20:53.2    6:44/M
      25    Gregg Schroko                     Brewster  NY          127    43   M       3 40-44      20:55.1    6:45/M
      26    Roy Altman                        New City  NY            1    53   M       5 50-54      20:56.4    6:45/M
      27    Teren Block                       Ridgefield  CT          7    45   F       3 Overall    20:58.0    6:46/M
      28    Jeff Day                          Mahopac  NY           214    24   M       1 20-29      21:07.0    6:49/M
      29    Steven Hoanzl                     Yorktown Heights  N    50    59   M       3 55-59      21:14.6    6:51/M
      30    Luke Harrold                      Cold Spring  NY       209    16   M       3 15-19      21:16.2    6:52/M
      31    Alan Masterson                    Yorktown Heights  N    85    40   M       4 40-44      21:19.3    6:53/M
      32    Danny Manning                     Yorktown Heights  N   263    15   M       4 15-19      21:20.6    6:53/M
      33    Bob Hermesch                      Croton On Hudson  N    48    60   M       1 60-64      21:24.9    6:54/M
      34    Conor Butler                      Mahopac               179    14   M       2  0-14      21:27.3    6:55/M
      35    Tara Maguire                      Brookfield  CT        194    41   F       1 40-44      21:32.6    6:57/M
      36    Nialle Dillane                    Pleasantville  NY     242    33   M       6 30-39      21:38.5    6:59/M
      37    Tom Maile                         Cortlandt Manor  NY    82    68   M       1 65-69      21:43.3    7:00/M
      38    Sam Bader                         Ossining  NY            3    32   M       7 30-39      21:58.6    7:05/M
      39    Kiera Sheridan                    Mahopac  NY           129    14   F       1  0-14      21:59.2    7:05/M
      40    Kelly Davidson                    Purchase  NY          175    19   F       1 15-19      22:04.1    7:07/M
      41    Christopher Giam                  Hopewell Junction     178    51   M       6 50-54      22:18.9    7:12/M
      42    Paul Loring                       Pleasantville  NY     255    45   M       4 45-49      22:21.6    7:13/M
      43    Robert Albanese                   Purchase  NY          204    53   M       7 50-54      22:22.2    7:13/M
      44    Tally Cortes                                            207    47   M       5 45-49      22:23.8    7:13/M
      45    Marcia Valenzuela                 Valhalla  NY          155    31   F       1 30-39      22:31.8    7:16/M
      46    Felipe Gonzalez-Gordon            Rye  NY               192    39   M       8 30-39      22:41.3    7:19/M
      47    Lindsay Shapiro                   Sleepy Hollow  NY     229    17   F       2 15-19      22:47.7    7:21/M
      48    John Hughes                       Cold Spring  NY        51    14   M       3  0-14      22:54.3    7:23/M
      49    Eileen Pike                       Shrub Oak  NY         216    29   F       1 20-29      22:55.7    7:24/M
      50    Ray Lienau                        Yorktown Heights  N   203    58   M       4 55-59      22:56.1    7:24/M
      51    Barry Naft                        Yorktown Heights  N   104    52   M       8 50-54      23:06.6    7:27/M
      52    Craig Goldberg                    Brewster  NY           40    41   M       5 40-44      23:14.8    7:30/M
      53    Jimmy Manning                     Yorktown Heights  N   262    50   M       9 50-54      23:17.0    7:31/M
      54    David Janes                       Tarrytown  NY          58    38   M       9 30-39      23:17.9    7:31/M
      55    Gary Steinel                      White Plains  NY      140    58   M       5 55-59      23:28.3    7:34/M
      56    Shane Dorfman                     New York  NY           28    35   M      10 30-39      23:31.1    7:35/M
      57    John Viloria                      Scarsdale  NY         159    32   M      11 30-39      23:39.5    7:38/M
      58    Ryan Duhe                         New York  NY           29    28   M       2 20-29      23:42.7    7:39/M
      59    Denise Kumrow                     Mahopac  NY           237    40   F       2 40-44      23:44.3    7:39/M
      60    Fenn Esser                        Yorktown Heights  N   182    51   M      10 50-54      23:46.3    7:40/M
      61    Shaye Haver                       West Point  NY         47    20   F       2 20-29      23:48.0    7:41/M
      62    Matt Bilyk                        Teaneck  NJ             5    36   M      12 30-39      23:52.7    7:42/M
      63    Frank Melagrano                   Yorktown Heights  N    96    47   M       6 45-49      23:56.3    7:43/M
      64    Frank Lewis                       Yorktown Heights  N   206    36   M      13 30-39      23:56.8    7:43/M
      65    Yi-Min Chee                       Yorktown Heights  N   258    42   M       6 40-44      23:57.4    7:44/M
      66    Rebecca Rose                      Croton On Hudson  N   185    16   F       3 15-19      24:02.0    7:45/M
      67    Doug Rose                         Croton On Hudson  N   184    53   M      11 50-54      24:02.6    7:45/M
      68    Robert Sullivan                   Irvington  NY         143    33   M      14 30-39      24:04.9    7:46/M
      69    Edward Caruso                     Amawalk  NY            12    54   M      12 50-54      24:06.7    7:46/M
      70    Adam Einhorn                      White Plains  NY       30    48   M       7 45-49      24:12.3    7:48/M
      71    Chris Hunter                      Tarrytown  NY          56    40   M       7 40-44      24:18.4    7:50/M
      72    Alexander Alvarez                 Carmel  NY              2    41   M       8 40-44      24:21.7    7:51/M
      73    Paticiia Neubauer                 Purchase  NY          174    27   F       3 20-29      24:22.1    7:52/M
      74    Steven Fusco                      Ossining  NY          220    51   M      13 50-54      24:29.8    7:54/M
      75    Mark Neggers                      Katonah  NY           245    50   M      14 50-54      24:30.9    7:54/M
      76    Tim Donaghy                       Mahopac  NY            27    37   M      15 30-39      24:38.6    7:57/M
      77    Francine Pisano                   Carmel  NY            173    54   F       1 50-54      24:42.7    7:58/M
      78    Jennifer Hansen                   Ridgefield  CT         45    33   F       2 30-39      24:43.2    7:58/M
      79    Chris Warden                      Yorktown  NY          162    43   M       9 40-44      24:44.3    7:59/M
      80    Daniel Sheridan                   Mahopac  NY           130    49   M       8 45-49      24:49.4    8:00/M
      81    John Paulsen                      Port Chester  NY      114    50   M      15 50-54      24:52.5    8:01/M
      82    Maria Bochinis                    Hopewell Junction     208    32   F       3 30-39      24:54.1    8:02/M
      83    Veronica Chang                    Chappaqua  NY          14    44   F       3 40-44      24:56.2    8:03/M
      84    Charles Vaccaro                   Patterson  NY         217    48   M       9 45-49      24:56.9    8:03/M
      85    Pauline Dillon                    Mahopac  NY           244    45   F       1 45-49      24:57.5    8:03/M
      86    Mike Wolf                         Mamaroneck  NY        180    54   M      16 50-54      24:59.0    8:04/M
      87    Andrea Fortino                    Goldens Bridge  NY     35    38   F       4 30-39      25:02.1    8:05/M
      88    Jordan Einhorn                    White Plains  NY       31    14   M       4  0-14      25:04.2    8:05/M
      89    Cheryl Lee                        Cortlandt Manor  NY    74    42   F       4 40-44      25:09.1    8:07/M
      90    Tommy McKenna                     Brewster  NY           87    30   M      16 30-39      25:11.5    8:07/M
      91    George Jaquette                   Scarsdale  NY         253    36   M      17 30-39      25:15.4    8:09/M
      92    Rebecca Levy                      Mahopac  NY           189    16   F       4 15-19      25:16.1    8:09/M
      93    Andrew Furgiuele                  Mahopac  NY            37    14   M       5  0-14      25:18.5    8:10/M
      94    Daniel Tocci                      Yorktown Heights  N   148    30   M      18 30-39      25:19.2    8:10/M
      95    Jenny Richardson                  Bronxville  NY        252    36   F       5 30-39      25:23.5    8:11/M
      96    Susan Gullotta                    Yorktown Heights  N    43    36   F       6 30-39      25:31.6    8:14/M
      97    Ernie Spatafore                   Katonah  NY           137    55   M       6 55-59      25:32.5    8:14/M
      98    Kristin McKenna                   Brewster  NY           88    35   F       7 30-39      25:33.0    8:15/M
      99    Garrett Ellsworth                 Ossining  NY           32    33   M      19 30-39      25:35.0    8:15/M
     100    Samuel Sansone                    Yorktown Heights  N   239    30   M      20 30-39      25:36.1    8:15/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace
     101    Emily Perrotti                    Pleasantville  NY     116    14   F       2  0-14      25:37.4    8:16/M
     102    Caroline Curvan                   Ossining  NY          202    45   F       2 45-49      25:38.8    8:16/M
     103    Daniel Fritzsche                  Carmel  NY             36    64   M       2 60-64      25:56.5    8:22/M
     104    Catherine Cousin                  Yorktown Heights  N    20    47   F       3 45-49      26:02.7    8:24/M
     105    John Kiselak                      Danbury  CT           243    60   M       3 60-64      26:07.2    8:25/M
     106    James Olsen                       Cold Spring  NY       109    16   M       5 15-19      26:09.1    8:26/M
     107    Ruth Littman                      Goldens Bridge  NY     77    47   F       4 45-49      26:12.2    8:27/M
     108    Paul Metzing                      Pleasantville  NY      97    64   M       4 60-64      26:16.1    8:28/M
     109    Vladimir Sukonnik                 Briarcliff Manor  N   142    46   M      10 45-49      26:23.9    8:31/M
     110    Matt Fariselli                    Mahopac  NY            33    14   M       6  0-14      26:34.0    8:34/M
     111    Betsy Carline                     Croton On Hudson  N    11    34   F       8 30-39      26:34.9    8:34/M
     112    Lindsey Klinge                    Purchase  NY           65    23   F       4 20-29      26:36.7    8:35/M
     113    Julia Olsen                       Cold Spring  NY       110    13   F       3  0-14      26:39.6    8:36/M
     114    Katarina Plavetic-Chee            Yorktown Heights  N   257    38   F       9 30-39      26:41.0    8:36/M
     115    Harry Rogers                      Carmel  NY            121    15   M       6 15-19      26:41.4    8:36/M
     116    David Moody                       Mahopac  NY           171    48   M      11 45-49      26:42.8    8:37/M
     117    John Mollaghan                    Shenorock  NY          99    43   M      10 40-44      26:51.7    8:40/M
     118    Jim Annunziato                    Carmel  NY            223    47   M      12 45-49      27:08.1    8:45/M
     119    Robert Montanaro                  Carmel  NY            100    49   M      13 45-49      27:09.3    8:45/M
     120    Dan Ciarcia                       Yorktown Heights  N   261    53   M      17 50-54      27:19.9    8:49/M
     121    Gregg Shults                      Peekskill  NY         200    50   M      18 50-54      27:24.5    8:50/M
     122    Matthew Marasco                   Somerz  NY             84    21   M       3 20-29      27:27.9    8:51/M
     123    Annamarie Marasco                 Yorktown Heights  N    83    50   F       2 50-54      27:28.4    8:52/M
     124    Jennifer Tully                    Carmel  NY            154    51   F       3 50-54      27:36.2    8:54/M
     125    Tony Caldiero                     Wappingers Falls  N     9    40   M      11 40-44      27:39.6    8:55/M
     126    Quinn Kohut                       Cold Spring  NY        67    17   F       5 15-19      27:40.0    8:55/M
     127    Chris Cardon                      White Plains  NY      166    15   M       7 15-19      27:40.5    8:55/M
     128    Timothy Dinonno                   Flushing  NY          215    30   M      21 30-39      27:40.9    8:55/M
     129    Brian Usher                                             248    31   M      22 30-39      27:41.3    8:56/M
     130    John Summers                                            249    32   M      23 30-39      27:41.8    8:56/M
     131    Anthony Capretti                  Yonkers  NY            10    25   M       4 20-29      27:45.9    8:57/M
     132    Abby Shields                      Carmel  NY            131    48   F       5 45-49      27:48.0    8:58/M
     133    Cheryl Kohut                      Cold Spring  NY        68    65   F       1 65-69      27:49.9    8:58/M
     134    Kristina Tucker                   Ossining  NY          150    35   F      10 30-39      27:51.2    8:59/M
     135    Liette Lecours                    Millwood  NY           73    45   F       6 45-49      27:55.6    9:00/M
     136    Leanne Hughes-Gilbert             Ossining  NY           55    29   F       5 20-29      27:58.5    9:01/M
     137    Edward Levy                       Mahopac  NY           190    44   M      12 40-44      28:08.5    9:05/M
     138    David Douglas                     South Salem  NY       227    54   M      19 50-54      28:14.0    9:06/M
     139    Marybeth Stefano                  Mahopac  NY           139    43   F       5 40-44      28:34.5    9:13/M
     140    Melissa Trombetta                 Ossining  NY          149    37   F      11 30-39      28:36.1    9:14/M
     141    Debbie Moss                       Mount Kisco  NY       259    38   F      12 30-39      28:36.7    9:14/M
     142    Matt Hughes                       Cold Spring  NY        54    16   M       8 15-19      28:42.5    9:15/M
     143    Catherine Langevin-Falcon         Katonah  NY            71    50   F       4 50-54      28:49.9    9:18/M
     144    John Bailey                       Riverside  CT         183    57   M       7 55-59      28:51.7    9:18/M
     145    Cathy Amar                        Mount Vernon  NY      195    42   F       6 40-44      29:06.5    9:23/M
     146    Henry Padley                      Armonk  NY            113    39   M      24 30-39      29:07.4    9:24/M
     147    Monica Donaton                    Cortlandt Manor  NY   172    46   F       7 45-49      29:11.7    9:25/M
     148    Skye Miles                        Carmel  NY            228    35   F      13 30-39      29:20.8    9:28/M
     149    Eamonn Sullivan                   Cold Spring  NY       250     7   M       7  0-14      29:28.0    9:30/M
     150    Rich Kreisler                     Bedford Hills  NY      69    51   M      20 50-54      29:29.4    9:31/M
     151    Dania Montanaro                   Carmel  NY            101    24   F       6 20-29      29:31.2    9:31/M
     152    Heather Maguire                   Yonkers  NY           193    36   F      14 30-39      29:35.3    9:33/M
     153    Dan Bengyak                       Stony Point  NY       196    28   M       5 20-29      29:37.1    9:33/M
     154    Tina Millicker                    Mahopac  NY            98    38   F      15 30-39      29:39.4    9:34/M
     155    Chrissy Waller                    Cortlandt Manor  NY   225    29   F       7 20-29      29:40.2    9:34/M
     156    Anne Difini                       Yorktown Heights  N   205    54   F       5 50-54      29:40.9    9:34/M
     157    Ryan Murphy                       Hoboken  NJ           226    37   M      25 30-39      29:41.5    9:35/M
     158    Brian Kluepfel                    Pleasantville  NY      66    46   M      14 45-49      29:47.8    9:36/M
     159    Angela Garcia                     Fishkill  NY           38    40   F       7 40-44      29:48.4    9:37/M
     160    Dan Hughes                        Cold Spring  NY        53    46   M      15 45-49      29:51.5    9:38/M
     161    Jessica Woolf                     Mahopac  NY           231    61   F       1 60-64      29:55.3    9:39/M
     162    Lesley Sylvester                  Ossining  NY          144    23   F       8 20-29      30:03.4    9:42/M
     163    Susan Corbett                     Yorktown Heights  N    18    42   F       8 40-44      30:06.5    9:43/M
     164    Tim Ivey                          Katonah  NY           167    51   M      21 50-54      30:11.5    9:44/M
     165    Kevin Sylvester                   Ossining  NY          145    30   M      26 30-39      30:21.7    9:47/M
     166    Yijun Chen                        Cortlandt Manor  NY    15    41   F       9 40-44      30:26.3    9:49/M
     167    Hallie McManus                    Chappaqua  NY          91    11   F       4  0-14      30:26.9    9:49/M
     168    Dee Hyde                          New Rochelle  NY      219    58   F       1 55-59      30:28.0    9:50/M
     169    Darrell Sokol                     Yorktown Heights  N   241    35   M      27 30-39      30:44.6    9:55/M
     170    Marina Shults                     Peekskill  NY         224    47   F       8 45-49      30:45.6    9:55/M
     171    Patrick Reagan                    Ossining  NY          119    52   M      22 50-54      30:57.9    9:59/M
     172    Siobhan Haddeland                 Sleepy Hollow  NY      44    27   F       9 20-29      31:14.2   10:05/M
     173    Heather Rudisill                  Mohegan Lake  NY      122    42   F      10 40-44      31:14.6   10:05/M
     174    Aileen O'Keefe                    Mahopac  NY           106    24   F      10 20-29      31:15.4   10:05/M
     175    Daniel Saldana                    Valhalla  NY          125    33   M      28 30-39      31:18.3   10:06/M
     176    Brendan Vreeland                  Carmel  NY            160    15   M       9 15-19      31:32.1   10:10/M
     177    Hailey Ivey                       Katonah  NY           169    11   F       5  0-14      31:41.6   10:13/M
     178    Jim Cardon                        White Plains  NY      165    45   M      16 45-49      31:53.7   10:17/M
     179    Karl Eilers                       Danbury  CT           164    58   M       8 55-59      31:59.5   10:19/M
     180    Holly Flaisher                    New York  NY          230    34   F      16 30-39      32:03.5   10:20/M
     181    Matthew Hantzarides               Carmel  NY             46    30   M      29 30-39      32:08.6   10:22/M
     182    Aaron Herold                      Brewster  NY           49    31   M      30 30-39      32:21.4   10:26/M
     183    Nina Galfano                      New York  NY          212    31   F      17 30-39      32:22.1   10:26/M
     184    Olivia Olsen                      Cold Spring  NY       111     9   F       6  0-14      32:28.3   10:28/M
     185    James Olsen                       Cold Spring  NY       108    48   M      17 45-49      32:28.7   10:28/M
     186    Steve Potts                       Cortlandt Manor  NY   118    64   M       5 60-64      32:46.0   10:34/M
     187    Sarah Karp                        Ossining  NY           62    36   F      18 30-39      32:52.8   10:36/M
     188    Margeret Valdez                   Poughquag  NY         254    38   F      19 30-39      32:53.7   10:36/M
     189    Dianna Ferrieri                   Mahopac  NY            34    38   F      20 30-39      32:56.0   10:37/M
     190    Edward Vreeland                   Carmel  NY            161    45   M      18 45-49      32:58.2   10:38/M
     191    Kristin Bassett                   Mohegan Lake  NY      246    27   F      11 20-29      33:38.9   10:51/M
     192    Jenna Wegielski                   Peekskill  NY         163    26   F      12 20-29      33:42.5   10:52/M
     193    Michelle Cullen                   Katonah  NY            21    41   F      11 40-44      33:52.4   10:55/M
     194    Carolyn McLaughlin                Cold Spring  NY        90    47   F       9 45-49      33:55.9   10:56/M
     195    Andrew Dean                       Mahopac  NY           247    57   M       9 55-59      34:02.3   10:59/M
     196    Sydney Sokol                      Yorktown Heights  N   240     9   F       7  0-14      34:27.7   11:07/M
     197    Debra Pidala                      Cold Spring  NY       117    49   F      10 45-49      34:42.6   11:12/M
     198    Jessica Vescio                    Briarcliff Manor  N   236    27   F      13 20-29      35:07.0   11:20/M
     199    Christine McDonough               Edison  NJ            235    29   F      14 20-29      35:07.5   11:20/M
     200    Jennifer Sicard                   Briarcliff Manor  N   133    40   F      12 40-44      35:20.7   11:24/M             

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group          Time      Pace
     201    Michael Sicard                    Briarcliff Manor  N   134    41   M      13 40-44      35:21.6   11:24/M
     202    Jack Sicard                       Briarcliff Manor  N   135     1   M       8  0-14      35:21.7   11:24/M
     203    Tom McKenna                       Brewster  NY           86    58   M      10 55-59      35:42.3   11:31/M
     204    Samantha McManus                  Chappaqua  NY          92    14   F       8  0-14      36:09.5   11:40/M
     205    Patricia Robak                    Berkeley  CA          120    61   F       2 60-64      36:13.8   11:41/M
     206    Vincent Juliano                   Shrub Oak  NY          61    62   M       6 60-64      36:14.3   11:41/M
     207    Lisa Jordan                       Yorktown Heights  N    59    45   F      11 45-49      36:25.0   11:45/M
     208    Kelly Rudyk                       Shrub Oak  NY         123    28   F      15 20-29      36:27.5   11:45/M
     209    John Ryan                         Yorktown Heights  N   124    55   M      11 55-59      36:29.8   11:46/M
     210    Lisa Colagiovanni                 Poughquag  NY          17    33   F      21 30-39      36:32.5   11:47/M
     211    Ann Ivan                          Rye  NY                57    49   F      12 45-49      37:09.4   11:59/M
     212    Diane Hughes                      Cold Spring  NY        52    45   F      13 45-49      37:13.2   12:00/M
     213    Julia Laverde                     Irvington  NY          72    30   F      22 30-39      37:18.5   12:02/M
     214    Emily Ivey                        Katonah  NY           168    14   F       9  0-14      37:21.1   12:03/M
     215    Sue McVeigh                       Hartsdale  NY          95    38   F      23 30-39      37:42.7   12:10/M
     216    Julie McVeigh                     Hartsdale  NY          94    29   F      16 20-29      37:43.3   12:10/M
     217    Theresa McNiff                    Hawthorne  NY          93    45   F      14 45-49      37:51.7   12:13/M
     218    Christine Harrold                 Cold Spring  NY       210    46   F      15 45-49      38:17.8   12:21/M
     219    John Brophy                       Rye  NY                 8    70   M       1 70-99      38:48.4   12:31/M
     220    Stanley Goldstein                 Ossining  NY           41    75   M       2 70-99      39:06.9   12:37/M
     221    Linda Bilyk                       Teaneck  NJ             6    32   F      24 30-39      39:46.0   12:50/M
     222    Vania Pelosi                      South Salem  NY       115    38   F      25 30-39      41:53.3   13:31/M
     223    Amy Leslie                        Lagrangeville  NY     199    23   F      17 20-29      42:16.8   13:38/M
     224    Bryan Ivey                        Katonah  NY           170    11   M       9  0-14      43:54.5   14:10/M
     225    Jo Dederer                        Lagrangeville  NY     222    52   F       6 50-54      44:40.2   14:25/M
     226    Bridgette Pasquarella             Lagrangeville  NY     198    50   F       7 50-54      44:40.6   14:25/M
     227    Joan Behrends                     Mahopac  NY             4    43   F      13 40-44      45:03.4   14:32/M
     228    Mary Leslie                       Lagrangeville  NY     197    51   F       8 50-54      45:14.7   14:35/M
     229    Andy Kimerling                    Putnam Valley  NY     211    64   M       7 60-64      46:51.8   15:07/M
     230    Stanley Oiseth                    Ossining  NY          105    59   M      12 55-59      55:08.6   17:47/M
     231    Peg Meisler                       Cold Spring  NY       187    64   F       3 60-64      55:23.2   17:52/M
About the Author