Results: St. Patrick’s Day 10k March 16 2014

St. Patrick’s Day 10k

Overall Finish List

March 16, 2014


Results By Taconic Road Runners Club


10K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Jason Ortiz Elmsford NY 262 18 M 1 overall 36:25.7 5:52/M
2 Eric Schmidt Brooklyn NY 195 23 M 2 overall 37:03.6 5:59/M
3 Phil Shea Beacon NY 271 33 M 3 overall 38:19.0 6:11/M
4 Roger Cawkwell Bedford NY 39 53 M 1 50-59 39:14.0 6:20/M
5 Charlie Furphy Cortlandt Manor NY 76 47 M 1 40-49 39:26.0 6:22/M
6 Michael Collins Pleasantville NY 275 44 M 2 40-49 39:41.1 6:24/M
7 Brian Pike Shrub Oak NY 299 36 M 1 30-39 39:54.0 6:26/M
8 Yasu Shibata White Plains NY 200 45 M 3 40-49 40:10.3 6:29/M
9 Kerry Meehan Peekskill NY 139 46 M 4 40-49 40:18.9 6:30/M
10 Brian Wilantowicz Hartsdale NY 234 42 M 5 40-49 40:32.8 6:32/M
11 Matthew McKenna Nyack NY 135 28 M 1 20-29 40:47.6 6:35/M
12 John Pozo Highland Falls NY 270 29 M 2 20-29 40:49.6 6:35/M
13 Kenneth Pfaff Cortlandt Manor NY 172 59 M 2 50-59 40:53.1 6:36/M
14 Lauren Cullen Ossining NY 44 33 F 1 overall 41:07.3 6:38/M
15 Daisy Neumark Bronxville NY 153 32 F 2 overall 41:18.4 6:40/M
16 Patrick Leone Carmel NY 298 40 M 6 40-49 41:36.4 6:43/M
17 Mike Wax Mohegan Lake NY 231 43 M 7 40-49 42:36.1 6:52/M
18 Antonio Varrenti Yonkers NY 250 51 M 3 50-59 42:46.6 6:54/M
19 Patrick Bane New York NY 268 36 M 2 30-39 42:48.6 6:54/M
20 Michael Racanello Cortlandt Manor NY 180 46 M 8 40-49 42:50.5 6:55/M
21 Jim Aiello New Rochelle NY 4 53 M 4 50-59 42:58.7 6:56/M
22 Matt Bruschi New Rochelle NY 32 34 M 3 30-39 43:12.4 6:58/M
23 John Geier Bethel CT 80 47 M 9 40-49 43:36.1 7:02/M
24 Jeffrey Penn Rye Brook NY 171 43 M 10 40-49 43:49.8 7:04/M
25 Paul MacKey Garrison NY 125 50 M 5 50-59 44:02.1 7:06/M
26 Reginald Gresseau Brooklyn NY 86 29 M 3 20-29 44:04.1 7:06/M
27 Caity Tully New York NY 217 24 F 3 overall 44:10.2 7:07/M
28 Patrick Reimer New York NY 187 48 M 11 40-49 44:23.1 7:10/M
29 Tara Rudinski Brookfield CT 190 44 F 1 40-49 44:33.6 7:11/M
30 Bob Kimsal Mount Kisco NY 100 55 M 6 50-59 44:39.4 7:12/M
31 Scott Davis Newburgh NY 46 39 M 4 30-39 44:48.8 7:14/M
32 Henry Donahue Croton On Hudson NY 56 45 M 12 40-49 44:52.1 7:14/M
33 Richard Hernandez Queens NY 90 25 M 4 20-29 44:57.0 7:15/M
34 Robert Shenton Montrose NY 199 34 M 5 30-39 44:58.4 7:15/M
35 Max Levy Bedford NY 284 15 M 1 14-16 45:00.1 7:15/M
36 Kaitlyn Dibello Mahopac NY 53 22 F 1 20-29 45:01.9 7:16/M
37 Jason Braun Garrison NY 29 45 M 13 40-49 45:14.8 7:18/M
38 Stanley Phillips Jersey City NJ 173 32 M 6 30-39 45:21.5 7:19/M
39 Paulina Nunez Dobbs Ferry NY 160 24 F 2 20-29 45:37.7 7:21/M
40 Grant McElheny Mount Kisco NY 133 14 M 2 14-16 45:48.8 7:23/M
41 Victor Urvantsev White Plains NY 301 34 M 7 30-39 45:50.6 7:24/M
42 David Circle Amawalk NY 290 47 M 14 40-49 45:58.1 7:25/M
43 Jenny Kurz New Rochelle NY 109 27 F 3 20-29 46:00.7 7:25/M
44 Maria Schanbacher Brewster NY 194 52 F 1 50-59 46:15.1 7:28/M
45 Martin Franz Yorktown Heights NY 71 50 M 7 50-59 46:26.1 7:29/M
46 Sara McElheny Mount Kisco NY 134 18 F 1 17-19 46:30.7 7:30/M
47 Stephen Ryan Briarcliff Manor NY 191 54 M 8 50-59 46:37.8 7:31/M
48 Erica Schietinger Yorktown Heights NY 253 41 F 2 40-49 46:50.1 7:33/M
49 Shannon Duffy Armonk NY 59 50 F 2 50-59 46:54.3 7:34/M
50 Conor Shea Guilford CT 198 30 M 8 30-39 46:59.1 7:35/M
51 Vanessa Hamblet Guilford CT 88 31 F 1 30-39 47:00.4 7:35/M
52 Mike Keary Darien CT 258 49 M 15 40-49 47:10.0 7:36/M
53 Chris McDonald Tarrytown NY 132 36 M 9 30-39 47:24.9 7:39/M
54 David Anders 302 39 M 10 30-39 47:51.9 7:43/M
55 Matthew Debrabant Scarsdale NY 49 34 M 11 30-39 47:58.3 7:44/M
56 Ken Edmons Carmel NY 283 46 M 16 40-49 48:02.2 7:45/M
57 Candice Reeves Woodside NY 186 23 F 4 20-29 48:15.4 7:47/M
58 Ray Lienau Yorktown Heights NY 246 61 M 1 60-69 48:16.9 7:47/M
59 Emmy Stocker Cos Cob CT 206 55 F 3 50-59 48:40.9 7:51/M
60 Frederick Beck, Jr. Peekskill NY 19 43 M 17 40-49 48:56.5 7:54/M
61 Annelise Norton Danbury CT 157 35 F 2 30-39 48:57.7 7:54/M
62 John Miksad Wilton CT 142 54 M 9 50-59 48:59.0 7:54/M
63 Ariel Cruz Bronxville NY 43 37 M 12 30-39 49:07.9 7:55/M
64 Julianna Koch Bronxville NY 104 29 F 5 20-29 49:09.0 7:56/M
65 John Storck Briarcliff Manor NY 208 45 M 18 40-49 49:11.2 7:56/M
66 Allison Bruno Mohegan Lake NY 31 33 F 3 30-39 49:21.6 7:58/M
67 Marlene Young Miller Place NY 239 40 F 3 40-49 49:24.7 7:58/M
68 Anil Yashavant Brookfield CT 238 45 M 19 40-49 49:26.8 7:58/M
69 Jared Johnson Briarcliff Manor NY 98 33 M 13 30-39 49:32.8 7:59/M
70 Marian Pompa Hopewell Junction NY 176 46 M 20 40-49 49:34.7 8:00/M
71 Frank Melagrano Yorktown Heights NY 141 50 M 10 50-59 49:36.3 8:00/M
72 Nicole Ficker Poughkeepsie NY 66 32 F 4 30-39 49:43.9 8:01/M
73 Scott Eidens White Plains NY 62 32 M 14 30-39 50:31.2 8:09/M
74 Kira Vanderwert Minneapolis MN 221 28 F 6 20-29 50:34.8 8:09/M
75 Stephen Mooney Yorktown NY 147 43 M 21 40-49 50:38.9 8:10/M
76 Javier Gomez Somers NY 84 48 M 22 40-49 50:39.9 8:10/M
77 Veronica Chang Chappaqua NY 40 47 F 4 40-49 50:40.9 8:10/M
78 Jamie Galler Goldens Bridge NY 78 52 M 11 50-59 50:42.0 8:11/M
79 Katherine Meehan Peekskill NY 138 42 F 5 40-49 50:47.9 8:11/M
80 Bob Hermesch Croton On Hudson NY 89 64 M 2 60-69 50:50.2 8:12/M
81 Rebecca Donahue Pleasantville NY 57 37 F 5 30-39 51:03.5 8:14/M
82 Anthony Gugliemno Shrub Oak NY 288 22 M 5 20-29 51:11.7 8:15/M
83 Steve Guglielmo Jefferson Valley NY 286 56 M 12 50-59 51:13.0 8:16/M
84 Joseph Bencivenga New York NY 23 47 M 23 40-49 51:15.7 8:16/M
85 Roxanne Vargas Ridgefield NJ 222 46 F 6 40-49 51:17.7 8:16/M
86 Dorothy Riely Croton On Hudson NY 189 29 F 7 20-29 51:25.5 8:18/M
87 Jennifer Estrada Putnam Valley NY 63 43 F 7 40-49 51:28.4 8:18/M
88 Stacey Gawronski Brooklyn NY 79 33 F 6 30-39 51:29.4 8:18/M
89 Chris Warden Yorktown NY 230 46 M 24 40-49 51:31.5 8:19/M
90 Rachel Hirschkind Monroe NY 92 13 F 1 0-13 51:46.0 8:21/M
91 David Bencivenga White Plains NY 22 38 M 15 30-39 51:47.1 8:21/M
92 James Boyle Pawling NY 27 55 M 13 50-59 52:06.0 8:24/M
93 Daniel Tocci Yorktown Heights NY 213 33 M 16 30-39 52:09.0 8:25/M
94 Alexandra Andrianova White Plains NY 7 29 F 8 20-29 52:21.1 8:27/M
95 Wendi O’Donnell Sherman CT 161 53 F 4 50-59 52:21.9 8:27/M
96 Francis Pompilio Elmsford NY 177 31 M 17 30-39 52:30.9 8:28/M
97 Jeffrey Hill Amawalk NY 91 46 M 25 40-49 52:32.5 8:28/M
98 Philip Sandler Katonah NY 192 45 M 26 40-49 52:33.9 8:29/M
99 Edward Dillon Lackawaxen PA 269 67 M 3 60-69 52:36.2 8:29/M
100 John Olert Katonah NY 164 47 M 27 40-49 52:38.4 8:29/M
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 John Astrologo Brewster NY 11 45 M 28 40-49 52:39.8 8:30/M
102 Caitlin-Marie Miner Brooklyn NY 143 27 F 9 20-29 52:50.6 8:31/M
103 Carla Mallen Carmel NY 126 54 F 5 50-59 52:56.4 8:32/M
104 Jennifer Tully Carmel NY 218 54 F 6 50-59 53:05.8 8:34/M
105 James Moloney, Jr. Yonkers NY 145 51 M 14 50-59 53:25.9 8:37/M
106 Maureen Carson Dobbs Ferry NY 305 52 F 7 50-59 53:39.4 8:39/M
107 Sarah Yuen Brooklyn NY 240 31 F 7 30-39 53:41.0 8:40/M
108 Joao Ramos Yonkers NY 184 61 M 4 60-69 53:42.3 8:40/M
109 Crystan Lagrange Monroe NY 112 44 F 8 40-49 53:45.5 8:40/M
110 Edward Levy Mahopac NY 118 47 M 29 40-49 53:50.5 8:41/M
111 Susan Golden Katonah NY 287 54 F 8 50-59 53:51.7 8:41/M
112 Michelle Summers Carmel NY 210 39 F 8 30-39 53:55.3 8:42/M
113 Gina Larson Corltandt Manor NY 114 39 F 9 30-39 53:58.9 8:42/M
114 Lauren Bailey New York NY 13 26 F 10 20-29 54:00.9 8:43/M
115 Tushar Modi Newburgh NY 144 32 M 18 30-39 54:01.8 8:43/M
116 Matt Frisenda Cold Spring NY 73 29 M 6 20-29 54:10.5 8:44/M
117 Kara Gabay Putnam Valley NY 260 42 F 9 40-49 54:13.0 8:45/M
118 Lauren Allison White Plains NY 6 26 F 11 20-29 54:21.7 8:46/M
119 Richard Fleming 2J PA 67 37 M 19 30-39 54:22.6 8:46/M
120 Anne Tuite Shrub Oak NY 216 50 F 9 50-59 54:25.2 8:47/M
121 Cheryl Lee Cortlandt Manor NY 116 45 F 10 40-49 54:26.1 8:47/M
122 Victoria Parrish Pleasantville NY 168 16 F 1 14-16 54:28.2 8:47/M
123 Charles Sladek Yorktown Heights NY 204 42 M 30 40-49 54:29.7 8:47/M
124 Cali Scott Carmel NY 196 24 F 12 20-29 54:41.1 8:49/M
125 Richard Bagwell Goldens Bridge NY 12 60 M 5 60-69 54:43.4 8:50/M
126 Patrick Collins Brooklyn NY 42 51 M 15 50-59 54:47.8 8:50/M
127 Isabelle Vachon White Plains NY 220 38 F 10 30-39 54:48.8 8:50/M
128 John Neggers Katonah NY 279 24 M 7 20-29 54:56.2 8:52/M
129 Todd Child Yorktown Heights NY 249 49 M 31 40-49 55:04.9 8:53/M
130 John Lynch Warren MA 123 51 M 16 50-59 55:08.8 8:54/M
131 Mark Neggers Katonah NY 278 53 M 17 50-59 55:18.0 8:55/M
132 Marc Capichioni Garrison NY 38 41 M 32 40-49 55:22.7 8:56/M
133 Christa Nader Brooklyn NY 151 27 F 13 20-29 55:32.7 8:57/M
134 John Kiselak Danbury CT 101 63 M 6 60-69 55:34.1 8:58/M
135 Tim Smee Greenwich CT 263 58 M 18 50-59 55:49.3 9:00/M
136 Emily Koch Mahopac NY 103 26 F 14 20-29 55:59.5 9:02/M
137 Lisa McCabe Mahopac NY 281 41 F 11 40-49 56:02.9 9:02/M
138 Thomas McCabe Mahopac NY 266 43 M 33 40-49 56:04.4 9:03/M
139 Greg Dibello Mahopac NY 52 52 M 19 50-59 56:05.7 9:03/M
140 Kimberly Hermesch Roslindale MA 267 37 F 11 30-39 56:15.1 9:04/M
141 Francesca Aiello New Rochelle NY 3 19 F 2 17-19 56:20.1 9:05/M
142 Jody Hunter Tarrytown NY 94 40 F 12 40-49 56:30.0 9:07/M
143 Emma Jonsson Cortlandt Manor NY 255 33 F 12 30-39 56:37.3 9:08/M
144 Tara Platt Putnam Valley NY 174 40 F 13 40-49 56:41.8 9:09/M
145 Danielle Wheeler Greenwich CT 233 24 F 15 20-29 56:44.2 9:09/M
146 Michelle Strauss New York NY 209 28 F 16 20-29 56:55.8 9:11/M
147 Mary Oliver Millwood NY 241 53 F 10 50-59 57:05.0 9:12/M
148 Rebekah Lee Pleasantville NY 117 42 F 14 40-49 57:08.0 9:13/M
149 Kim Case Ossining NY 306 43 F 15 40-49 57:09.9 9:13/M
150 Paul Metzing Pleasantville NY 273 57 M 20 50-59 57:12.6 9:14/M
151 Dave Simko Yonkers NY 203 46 M 34 40-49 57:14.5 9:14/M
152 Julie Barnes Montrose NY 289 31 F 13 30-39 57:23.7 9:15/M
153 Melissa O’Connell Mahopac NY 280 39 F 14 30-39 57:25.1 9:16/M
154 Daniel Stockfield Brewster NY 207 41 M 35 40-49 57:26.1 9:16/M
155 Gillian Capichioni Garrison NY 37 13 F 2 0-13 57:44.4 9:19/M
156 Ray Koch Mahopac NY 105 65 M 7 60-69 57:47.4 9:19/M
157 Kelly Napier Peekskill NY 152 32 F 15 30-39 57:58.2 9:21/M
158 Guy Del Bene Croton On Hudson NY 251 50 M 21 50-59 57:59.2 9:21/M
159 Julie Grunspan Pleasantville NY 87 42 F 16 40-49 58:12.0 9:23/M
160 Marisa Florio New Hyde Park NY 69 27 F 17 20-29 58:22.4 9:25/M
161 David Sternberg Croton On Hudson NY 282 43 M 36 40-49 58:31.5 9:26/M
162 Adam Wagner Rye Brook NY 226 46 M 37 40-49 58:39.5 9:28/M
163 Kristen Paloszek Middletown NY 252 31 F 16 30-39 58:44.2 9:28/M
164 Ken Frogel Shrub Oak NY 75 49 M 38 40-49 58:47.2 9:29/M
165 Gabriel Forham 248 24 F 18 20-29 58:50.4 9:29/M
166 Kate Marshall White Plains NY 300 51 F 11 50-59 58:51.9 9:30/M
167 Laurie Huggard Pawling NY 93 45 F 17 40-49 58:57.7 9:30/M
168 Robert Dashow Rye Brook NY 45 47 M 39 40-49 59:02.4 9:31/M
169 Steve Lastoe Brooklyn NY 115 41 M 40 40-49 59:21.4 9:34/M
170 Nicole Mulcahy Crompond NY 150 39 F 17 30-39 59:31.7 9:36/M
171 Michele Vourliotis Cortlandt Manor NY 224 53 F 12 50-59 59:36.1 9:37/M
172 Diana Bodolato Mahopac NY 25 24 F 19 20-29 59:39.0 9:37/M
173 Amanda Peluse Poughkeepsie NY 170 28 F 20 20-29 59:39.9 9:37/M
174 Colleen Brenner Wappingers Falls NY 30 37 F 18 30-39 59:43.4 9:38/M
175 Amy Johnson Briarcliff Manor NY 97 33 F 19 30-39 59:46.6 9:38/M
176 Michael Quaid Cortlandt Manor NY 179 41 M 41 40-49 59:57.9 9:40/M
177 Dan Garcia Yorktown Heights NY 285 57 F 13 50-59 1:00:01.4 9:41/M
178 Sharon Edmonds Ossining NY 259 47 F 18 40-49 1:00:16.1 9:43/M
179 Martha Klein Ossining NY 303 53 F 14 50-59 1:00:17.0 9:43/M
180 David Ben-Ezra Poughkeepsie NY 21 12 M 1 0-13 1:00:33.4 9:46/M
181 Christian Wallace Jefferson Valley NY 227 43 M 42 40-49 1:00:38.7 9:47/M
182 Sara Tilzer White Plains NY 212 25 F 21 20-29 1:00:41.4 9:47/M
183 Patrick Regan Hackettstown NJ 304 50 M 22 50-59 1:00:43.8 9:48/M
184 Nicolas De Valencia White Plains NY 47 40 M 43 40-49 1:01:03.9 9:51/M
185 Susan Bard Redding CT 16 47 F 19 40-49 1:01:07.7 9:51/M
186 Nataly Ramos Yonkers NY 185 29 F 22 20-29 1:01:17.0 9:53/M
187 Matthew Ford Cranford NJ 70 28 M 8 20-29 1:01:23.9 9:54/M
188 Kristen Tramaglini Putnam Valley NY 214 30 F 20 30-39 1:01:34.0 9:56/M
189 Andrea Ben-Ezra Poughkeepsie NY 20 41 F 20 40-49 1:01:35.9 9:56/M
190 Karla Frisenda Cold Spring NY 72 28 F 23 20-29 1:01:53.9 9:59/M
191 Elizabeth Palmer Mohegan Lake NY 167 50 F 15 50-59 1:02:06.5 10:01/M
192 Lorraine Ahearn Yorktown Heights NY 1 51 F 16 50-59 1:02:08.8 10:01/M
193 Danielle Pavletich Brewster NY 169 29 F 24 20-29 1:02:10.2 10:02/M
194 Tom McDonough Carmel NY 293 45 M 44 40-49 1:02:27.7 10:04/M
195 Ciaran Puente Crompond NY 178 22 M 9 20-29 1:02:41.9 10:07/M
196 Harsh Bhattachar Piscataway NJ 24 35 M 20 30-39 1:02:44.1 10:07/M
197 Hannah Rahn Brewster NY 182 26 F 25 20-29 1:02:45.1 10:07/M
198 Bonnie Schwartz Pound Ridge NY 292 50 F 17 50-59 1:02:46.4 10:07/M
199 Erica Lofaso Scarsdale NY 121 27 F 26 20-29 1:02:47.8 10:08/M
200 Allison Quincoses Amawalk NY 265 28 F 27 20-29 1:02:54.5 10:09/M
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
201 James Byrne Port Chester NY 33 31 M 21 30-39 1:03:00.6 10:10/M
202 Nicole Shute Pleasantville NY 201 41 F 21 40-49 1:03:11.7 10:11/M
203 Meghan Walsh Cortlandt Manor NY 228 32 F 21 30-39 1:03:26.5 10:14/M
204 Anu Pillai Ossining NY 274 36 F 22 30-39 1:03:36.2 10:15/M
205 Eileen Derosa Yorktown Heights NY 51 45 F 22 40-49 1:03:48.6 10:17/M
206 Cara Dolce New Hyde Park NY 55 27 F 28 20-29 1:03:49.4 10:18/M
207 Alicia Florio New Hyde Park NY 68 23 F 29 20-29 1:03:50.7 10:18/M
208 Daniel Fritzsche Carmel NY 74 67 M 8 60-69 1:03:57.5 10:19/M
209 Janine Thomson White Plains NY 211 47 F 23 40-49 1:04:28.5 10:24/M
210 David Feibusch White Plains NY 64 47 M 45 40-49 1:04:29.6 10:24/M
211 Marc Oxman Yorktown Heights NY 264 70 M 1 70-79 1:04:32.3 10:25/M
212 Eddie Giglio Peekskill NY 242 49 M 46 40-49 1:04:42.0 10:26/M
213 Patricia McCluskey Thornwood NY 130 27 F 30 20-29 1:04:53.3 10:28/M
214 Ayca Aksu Brooklyn NY 5 34 F 23 30-39 1:04:54.0 10:28/M
215 Clara Wanatirta Brooklyn NY 229 25 F 31 20-29 1:04:55.1 10:28/M
216 Edward Vreeland Carmel NY 225 48 M 47 40-49 1:05:16.2 10:32/M
217 Jessica Apap Brewster NY 8 29 F 32 20-29 1:05:29.2 10:34/M
218 Nicky Apap Brewster NY 9 33 F 24 30-39 1:05:30.4 10:34/M
219 Erica Igielski Pleasantville NY 95 53 F 18 50-59 1:05:35.7 10:35/M
220 Susan Dicosola White Plains NY 247 58 F 19 50-59 1:06:39.2 10:45/M
221 Karen Mack Shrub Oak NY 124 45 F 24 40-49 1:06:56.5 10:48/M
222 Gerry Dimaggio Mahopac NY 54 56 M 23 50-59 1:08:32.6 11:03/M
223 Marykim Cesarini Cortlandt Manor NY 277 48 F 25 40-49 1:09:09.2 11:09/M
224 Paige Chavez Ossining NY 272 36 F 25 30-39 1:09:26.0 11:12/M
225 Dee Hyde New Rochelle NY 243 61 F 1 60-69 1:09:37.1 11:14/M
226 Koren Kross Norwalk CT 107 40 F 26 40-49 1:09:46.6 11:15/M
227 Angela Ginty Katonah NY 82 42 F 27 40-49 1:09:50.5 11:16/M
228 Christine Morano Yorktown Heights NY 148 26 F 33 20-29 1:09:56.9 11:17/M
229 Jamie Little Cortlandt Manor NY 119 25 F 34 20-29 1:09:57.9 11:17/M
230 Maxine Worden Yorktown Heights NY 237 38 F 26 30-39 1:11:18.8 11:30/M
231 Joanna Kelly Valhalla NY 99 27 F 35 20-29 1:11:20.0 11:30/M
232 Marina Shults Peekskill NY 257 50 F 20 50-59 1:11:22.2 11:31/M
233 Kathleen Sabens Sleepy Hollow NY 297 50 F 21 50-59 1:11:25.6 11:31/M
234 Gail Marshall Mount Kisco NY 128 51 F 22 50-59 1:11:31.3 11:32/M
235 Pamela Greenblatt Danbury CT 85 44 F 28 40-49 1:11:44.3 11:34/M
236 Christina Ramirez New York NY 183 24 F 36 20-29 1:11:54.4 11:36/M
237 Christina Delfino Katonah NY 50 31 F 27 30-39 1:12:20.1 11:40/M
238 Molly Little Cortlandt Manor NY 120 24 F 37 20-29 1:12:29.2 11:41/M
239 Kathleen Scott Carmel NY 197 53 F 23 50-59 1:12:32.3 11:42/M
240 Susan Epstein New York NY 245 70 F 1 70-79 1:12:37.4 11:43/M
241 Lisa Witler Brooklyn NY 236 50 F 24 50-59 1:12:54.5 11:45/M
242 William Stoiber Yorktown Heights NY 276 69 M 9 60-69 1:13:40.2 11:53/M
243 Leland Krumenacker Clinton Corners NY 108 23 M 10 20-29 1:13:42.2 11:53/M
244 Lisa Stamatelos Yorktown Heights NY 205 52 F 25 50-59 1:15:33.0 12:11/M
245 Christine Nolan Croton On Hudson NY 155 45 F 29 40-49 1:16:17.9 12:18/M
246 Rebecca Chirevas Bronxville NY 41 39 F 28 30-39 1:19:03.9 12:45/M
247 Darcy McCourt Poughkeepsie NY 131 52 F 26 50-59 1:19:04.8 12:45/M
248 Matt Batzer Carlstadt NJ 291 16 M 3 14-16 1:19:22.2 12:48/M
249 Maria Batzer New York NY 17 26 F 38 20-29 1:19:45.4 12:52/M
250 Ava Bonavita West Babylon NY 26 21 F 39 20-29 1:19:47.1 12:52/M
251 Alan Palestine Rye NY 166 75 M 2 70-79 1:19:57.2 12:54/M
252 Brenda Barsallo Jackson Heights NY 254 26 F 40 20-29 1:20:08.0 12:55/M
253 Michael Sicaro Briarcliff Manor NY 256 44 M 48 40-49 1:20:24.5 12:58/M
254 Chelsea Owens Peekskill NY 165 22 F 41 20-29 1:21:58.8 13:13/M
255 Jennifer Raheb South Ozone Park NY 181 34 F 29 30-39 1:23:09.0 13:25/M
256 Stanley Goldstein Ossining NY 83 78 M 3 70-79 1:24:17.8 13:36/M
257 Brian Marks Nyack NY 127 36 M 22 30-39 1:26:57.6 14:01/M

About the Author